Ako si vybrať pomôcku na vybočený palec?

7 položiek celkom
Bandaž na vybočený palec Bandage Gel Protect (2)
Akcia
€6,90 / ks

Pomôcka do uzavretej obuvi na ochranu a korekciu vbočeného palca - Hallux Valgus Strih pomôcky je navrhnutý tak, aby ste ju mohli používať na ľavú aj pravú nohu.   Ak...

+ ďalšie
65_S_G054_FM_S
Chránič korektor Hallux Valgus 360° a
Akcia
€7,90 / pár

Multifunkčná pomôcka na korekciu palca a ochranu prednej časti chodidla. Odolný a na dotyk príjemný materiál ochráni kožu na kĺbe palca pred poranením od topánok. Pomôcka má...

65_S_T011
Chránič korektor Hallux Valgus 5 v 1 Gél a
€6,90 / pár

Multifunkčná pomôcka na ochranu a korekciu vybočeného palca Hallux Valgus. SMART konštrukcia pomôcky rieši 5 častých problémov ľudí s vybočeným palcom na nohe. Benefity...

65_S_D020
2042 korektor na haluxy pink
Akcia
€8,90 / pár

Korektor na haluxy PINK zabráni vzájomnému kontaktu prstov v topánke a ochráni prednú časť chodidla pred otlakom. Najobľúbenejšia funkcia je ochrana kĺbu vybočeného palca...

65_S_D059
Ortéza na vybočený palec DAY FIX 2
€7,90 / ks

Pomôcka na fixovanie palca v rovnej polohe. Plastový skelet pôsobí pri palci ako opora. Efekt dlahy vyrovnáva palec a zníži napätie v kĺbe. Benefity ortézy na vybočený palec...

65_S_O010G_FM
Bandaž na vybočený palec Hallux Valgus proti otlakom 1
€6,90 / ks

Pomôcka na ochranu kĺbu palca pri Hallux Valgus. Bandáž má v oblasti kĺbu palca niekoľko milimetrový disk z mäkkého gélu. Gélový disk účinne chráni kĺb palca pred oderom,...

+ ďalšie
65_S_G025_FM_S
Separátor prstov MODEL 2
€8,20 –4 %
€7,90 / pár

Gélový oddeľovač prstov na nohe

65_S_213

Výber správnej pomôcky na vybočený palec môže zlepšiť Vaše pohodlie a ušetriť peniaze. Pred samotným výberom pomôcky je potrebné si uvedomiť, aký problém chcem pomôckou vyriešiť. Trápi ma estetická stránka? Mám bolesť v kĺbe palca, alebo mám podráždenú kožu od obuvi?

Presné pomenovanie problému je pri výbere pomôcky dôležité.

Základné rozdelenie pomôcok na vybočený palec Hallux Valgus

Korektory sú špeciálne tvarované pomôcky z hygienického materiálu, ktoré:

 • Fixujú palec v rovnej polohe
 • Bránia prekrytiu / kontaktu s druhým prstom na nohe

Korektory ďalej delíme podľa funkcie na:

 • Korektory bez chrániča kĺbu udržia palec v rovnej polohe a zamedzia prekrytiu palca s prstom. (Korektory bez chrániča sú tiež účinná prevencia proti vzniku mozoľov, oderov a poranení kože medzi palcom a druhým prstom na nohe).
 • Korektory s chráničom kĺbu majú rovnaké vlastnosti, ako korektory bez chrániča ale majú navyše mäkkú ochranu kĺbu palca, ktorá chráni kožu pred odieraním o obuv.

Ortézy sú fixačné pomôcky s konštrukciou z plastu, ktoré:

 • Fixujú palec v rovnej polohe
 • Zmenšia uhol vybočenia palca
 • Uľavia od bolesti a napätia v kĺbe palca
 • Umožnia obmedzený pohyb po obydlí

Spoločnou črtou všetkých ortéz na vybočený palec je ohybný kĺb, ktorý je na úrovni kĺbu palca. Použitie ohybného kĺbu umožní obmedzený pohyb s ortézou na nohe.(Napr. po obydlí). Ortézy nie sú určené na použitie v topánke.

Ortézu je možné nastaviť v oblasti palca (pre rôznu hrúbku palcov) a v oblasti priehlavku (pre rôzne široké chodidlá). Dĺžka ortézy je fixná a nie je možné ju nastaviť.

Ďalšia výhoda ortézy je, že má univerzálny tvar, ktorý je vhodný na ľavú aj pravú nohu. Ak potrebujte vyriešiť problém na oboch chodidlách je rozumnejšie kúpiť si pár.

Dlahy sú pomôcky so zvýšenou fixáciou palca, ktoré:

 • Nekompromisne fixujú palec v rovnej polohe
 • Zmenšia uhol vybočenia palca
 • Uľavia od bolesti a napätia v kĺbe palca
 • Pomáhajú po operácii Hallux Valgus

Výhoda používania dlahy na vybočený palec je, že nemá ohybný kĺb a vyrovnávací účinok je silnejší ako pri ortéze. Nevýhoda dlahy je, že sa s ňou nedá chodiť. Práve pre obmedzenie pohybu a silný účinok sa dlahy doporučujú používať v režime oddychu (napr. sledovanie TV, čítanie, počúvanie hudby alebo spánok).

Dlahu na vybočený palec môžete nastaviť pozdĺžne (podľa dĺžky chodidla a pozície kĺbu palca) a priečne so suchým zipsom (podľa šírky chodidla).

Dlahy sú väčšinou tvarované na ľavú alebo pravú nohu preto, ak potrebujete dlahu na obe nohy, musíte si kúpiť verziu na ľavú aj pravú nohu.

Bandáže sú textilné pomôcky, ktoré podľa konkrétnej verzie:

 • Fixujú palec v rovnej polohe
 • Uľavia od bolesti a napätia v kĺbe palca
 • Zmenšia uhol vybočenia palca
 • Chránia kĺb palca pred mechanickým poranením od obuvi
 • Spevnia pomocou kompresie tkanivo v okolí kĺbu palca

Bandáže so suchým zipsom majú podobnú funkciu ako dlahy, ale navyše umožnia precíznejšie nastavenie veľkosti a vytvoriť kompresiu (tlak) na spevnene tkaniva v okolí kĺbu palca.

Elastické bandáže majú vo vnútri gélové koleso, ktoré chráni kĺb palca pred obuvou. Pružný materiál telovej farby je nenápadný a veľmi dobre sa prispôsobí tvaru chodidla.

Chrániče sú gélové pomôcky, ktoré:

 • Chránia kĺb palca pred mechanickým poškodením kože
 • Pôsobia proti podráždeniu a začervenaniu kĺbu palca

Chrániče kĺbu vybočeného palca pomôžu ľuďom, ktorí majú opuchnuté, červené a výrazné kĺby palca a chôdza v úzkej obuvi je pre nich utrpením. Chrániče môžu mať formu bandáže alebo gélovej pomôcky.

Prečo by ste si mali vybrať pomôcku na vybočený palec v iNohy.sk?

 • V e-shope iNohy.sk máme najširšiu ponuku produktov na vybočený palec v SR.
 • Na každý produkt poskytujeme predĺženú 30 dňovú GARANCIU SPOKOJNOSTI (Ak Vám produkt nevyhovuje, môžete ho do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime všetky peniaze).
 • Všetky produkty máme skladom

Vyriešte svoj problém s vybočeným palcom a začnite s výberom pomôcky, ktorá zlepší pohodlie Vašej chôdze.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie