4 položiek celkom
Korekčné vložky na supináciu päty SLIM COACH
€7,30 / pár

Gélové vložky na korekciu supinácie chodidla. Vložky Slim Coach majú otvor, ktorý pomáha redukovať tlak na pätovú kosť. Tento tlak je smerovaný na obvod päty (toto riešenie...

WKL038_S_36-38
Korekčné podpätenky pronácia supinácia päty GEL CORRECTION
€6,90 / pár

Korekčné pomôcky z mäkkého gélu na jednoduchú korekciu pronácie / supinácie päty. Univerzálne použitie na pronáciu / supináciu päty (návod na správne uloženie podpäteniek podľa...

D021_M
Správne používanie korekčných podpäteniek PINK CORRECTION
€7,90 / pár

Korekčné podpätenky na korekciu pronácie / supinácie päty. Univerzálne použitie na pronáciu / supináciu päty (návod na správne uloženie podpäteniek podľa problému je v dolnej...

MA033
Korekčné podpätenky na pronaciu / supináciu päty
€5,95 / pár

Pomôcka na korekciu došľapu päty. Podľa spôsobu uloženia podpäteniek v obuvi dokážu korigovať pronáciu / supináciu päty. Korekčný element na spodnej časti podpätenky koriguje...

+ ďalšie
R011_M_35-40

 

Korekčné podpätenky sú ortopedické pomôcky, ktoré sa používajú na korekciu nesprávneho postavenia chodidla alebo nohy. Fungujú tak, že vytvárajú miernu nerovnováhu v rozložení váhy, čím pomáhajú korigovať nesprávne postavenie.

Druhy korekčných podpäteniek

Korekčné podpätenky sa delia na dva základné typy:

Podpätenky s výškovým rozdielom - tento typ podpäteniek má jeden podpätok vyšší ako druhý. Vyšší podpätok pomáha korigovať nesprávne postavenie chodidla alebo nohy smerom k vnútornej alebo vonkajšej strane.
Podpätenky s uhlom - tento typ podpäteniek má podpätok usadený pod určitým uhlom. Uhol podpätku pomáha korigovať nesprávne postavenie chodidla alebo nohy smerom dopredu alebo dozadu.

Princíp fungovania

Korekčné podpätenky fungujú na princípe rovnováhy. Pri normálnom stoji je váha tela rovnomerne rozložená na oboch chodidlách. Ak je však postavenie chodidla alebo nohy nesprávne, váha tela je nerovnomerne rozložená. Korekčné podpätenky vytvárajú miernu nerovnováhu v rozložení váhy, čím pomáhajú korigovať nesprávne postavenie.

Možno ich prirovnať k volantu v aute. Ak je volant vyosený, auto sa bude stáčať. Ak však volantom otočíme, môžeme auto vrátiť do rovnováhy. Podobne korekčné podpätenky pomáhajú vrátiť chodidlo alebo nohu do správnej polohy.

Použitie

Korekčné podpätenky sa používajú na korekciu rôznych typov nesprávneho postavenia chodidla alebo nohy.

Korekčné podpätenky môžu poskytnúť nasledujúce výhody:

  • Zmiernenie bolesti - môžu pomôcť zmierniť bolesť spôsobenú nesprávnym postavením chodidla alebo nohy.
  • Zlepšenie chôdze -  môžu pomôcť zlepšiť chôdzu a rovnováhu.
  • Prevencia zranení - môžu pomôcť predchádzať zraneniam chodidla alebo nohy.

Nevýhody

Korekčné podpätenky môžu mať aj niektoré nevýhody:

  • Adaptácia - môžu byť na začiatku nepríjemné, pretože chodidlo nie je zvyknuté na ich nosenie.
  • Cena -  môžu byť drahé.

Korekčné podpätenky sú účinnou ortopedickou pomôckou, ktorá môže pomôcť korigovať nesprávne postavenie chodidla alebo nohy. Ak trpíte nesprávnym postavením chodidla alebo nohy, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom alebo ortopédom, aby ste zistili, či sú korekčné podpätenky pre vás vhodné.